Specializujeme se na restaurování romantických varhan s pneumatickou, mechanickou a elektrickou trakturou.

Rovněž tak harmonií tlakového i sacího systému a hudebních automatů (kolovrátky, flašinety, pianoly, orchestriony) – všech konstrukcí.

Vzhledem k dlouholeté praxi a zkušenostem v oboru využíváme znalosti různých technologií a receptur starých mistrů.

Můžeme Vám proto nabídnout komplexní provedení prací, včetně renovace skříní, polychromii, politury, zlacení aj.

Naše firma se vždy snaží při rekonstruování nástrojů využít co nejvíce možných komponentů a součástí původních varhan, u kterých je po přestavbě předpokládaná životnost alespoň dalších cca. 60 roků.

A to zejména z pietních důvodů, kdy považujeme za důležité ctít poctivě provedenou práci našich předků a také z důvodu vyzrálosti již použitých materiálů, které v daném prostoru přežily mnoho desetiletí a jsou již stabilizovány.

Některé součásti varhan mohou mít životnost i několik staletí, pokud byly kvalitně vyrobeny, uchráněny před diletanty a jinými škůdci a jsou odborně renovovány.

Nové varhany stavíme s úctou k řemeslné dokonalosti a tradici varhanářského umění staletí s použitím nejmodernějších technologií a materiálů třetího tisíciletí.

Vzdušnice našich varhan jsou konstruovány tak, aby byly velmi spolehlivé a snadno přístupné pro opravy. Kombinací technologie a tradice je možné zhotovit nástroj splňující požadavky současných varhanních interpretů za relativně nízké investiční náklady.

Moderní konstrukce s přímým elektrickým tónovým ventilem nám umožňuje variabilní tvary vzdušnic, které se snadno přizpůsobují prostoru.

Podle požadavků investora můžeme zvolit různé typy konstrukcí a provozních tlaků vzduchu.

Je možné zhotovit vzdušnice jak s nízkým tlakem a intonací píšťal v neobarokovém stylu, tak i v romantickém duchu s vysokým pracovním tlakem.

Digitální zpracování řídicích signálů pro tónové elektromagnety jednotlivých píšťal pak neomezeně rozšiřuje technické možnosti a kombinace využití nástroje (např. standardně pak mají i ty naše nejlevnější nástroje ve výbavě paměťový rejstříkový systém Setzer, neomezenou možnost spojek, transmisí, extenzí a dalších pomocných užitečných zařízení varhan).

Celé řešení je součástí patentovaného systému (Patentově chráněno – č.pat. CZ 8952 U1) – více ESV.

Zajímá-li Vás více o našem elektronickém systému varhan, klikněte