Počátky činnosti firmy sahají do roku 1987, kdy zakladatel a majitel firmy Ivo Roháč po praxi v závodech Rieger Kloss a Petrof začal samostatně pracovat a provádět běžný varhanářský servis, opravy harmonií a flašinetů.

Po roce 1989, vzhledem k novým možnostem v podnikání, začala postupná výstavba nových dílen, vlastní konstrukční vývoj a tím i rozšíření nabízených činností ve varhanářském oboru.

Postupem času tak vznikl specializovaný restaurátorský atelier s moderním technologickým a strojním zázemím, kde ale především ctíme a praktikujeme tradiční restaurátorské postupy a ruční malovýrobu.

Samostatně jsme realizovali, anebo se podíleli na mnoha zajímavých a významných zakázkách.

Mezi varhanními nástroji jsou to varhany na zámku v Lánech (sídlo prezidentů ČR), Englerovy varhany v kostele sv. Mořice v Olomouci (největší nástroj v ČR), varhany na poutních místech (sv. Hostýn, Velehrad, Klokoty u Tábora), a mnoho dalších.

Z hudebních automatů jsou to desítky flašinetů, orchestrionů, harmonií, fysharmonik a flétnových strojů pro muzea, hrady, zámky i soukromé sbírky.

Na výrobcích obsahujících elektronické komponenty spolupracujeme od devadesátých let s Janem Juráněm, dnes již jeho rodinnou firmou AUDIC, jejíž stránky si můžete prohlédnout zde.