Stavba, opravy a restaurování píšťalových varhan, harmonií a hudebních automatů

NOVÉ FLAŠINETY

NOVÉ FLAŠINETY

FLAŠINET jako divadelní a reklamní rekvizita

FLAŠINET jako zábavná hračka a sběratelská kuriozita

FLAŠINET jako pracovně - výdělečný nástroj

Ano, tento téměř již zapomenutý hudební automat z let na přelomu 19. a 20. století, kdy na ulicích měst a na venkovských poutích vyhrával k poslechu i tanci našim prababičkám tehdejší hity a při tom zajišťoval svému provozovateli i skrovné živobytí, zažívá právě svou renesanci. I současného posluchače dokáže zaujmout produkce pouličního flašinetáře. Proměnná dynamika hry, spjatá s rytmem otáčení kliky, měkká barevnost tónů a nepochybně také hezký tradiční design flašinetu, to vše navodí onu jímavou nostalgickou atmosféru dávno zašlých časů. Ovšem těmito vnějšími atributy také končí veškerá podobnost mezi flašinetem z dob našich prapředků a současným nástrojem. Moderní vyspělá elektronika totiž radikálně proměnila „útroby“ flašinetu a podstatně tak přispěla k probuzení nového zájmu o něj.

V souvislosti s tímto trendem se zabývá výrobou flašinetů také naše firma, mající mnohaleté zkušenosti s opravami a restaurováním hudebních automatů. Pro Vaši informaci uvádíme alespoň stručný popis technické vybavenosti našich výrobků a to jak jejich hrací sekce, tak skříňového designu.

Hrací sekce

Noty skladeb, uložených v nástroji, nejsou již osazené na dřevěných válečcích nebo na perforované papírové pásce, jako tomu bylo v minulosti, ale jsou uloženy v elektronickém čipu nebo na specielní paměťové kartě ve formátu MIDI. Kapacita těchto paměťových médií je 99 skladeb v neomezené délce. Každý námi vyrobený opus dostává zákazník již vybaven souborem 64 písní, většinou starých evergreenů. Každá z písní je indikována na skrytém číselném displeji a jejich volbu do hracího programu provedeme malým tahélkem. Podobně jednoduše nastavíme i ostatní funkce, (režim opakování, směr listování, automatické hraní a jiné). Jednoduchou výměnou paměťového média můžeme kdykoliv vloženou písňovou kolekci obměňovat a tím svůj hrací repertoár neomezeně rozšiřovat.

Další předností našeho flašinetu je možnost jeho připojení k počítači a to standardním MIDI kabelem. Následně si uživatel může na PC vytvářet za pomoci různých notačních programů vlastní skladby a přehrávat je v kanálech 1-9 ; to vše na věrných digitálních zvukových kopiích těchto rejstříků : Flétna krytá 8´ / Flétna tichá 4´ / Flétna Amabilis 4´a 2´/ Oktáva 2´/ Kvinta 2 2/3´a 1 1/3´/ Šalmaj 8´a 4´/.

Takto vytvořenou vlastní hudební kreaci stačí pak poslat buď poštou nebo přes internet jako MIDI soubor do naší firmy, kde bude za nízký poplatek do tří dnů technicky zpracována a na paměťovém médiu zaslána poštou zpět zákazníkovi. Karty pak nadále slouží v plném funkčním rozsahu k rozšíření hracího repertoáru.

Naše flašinety jsou napájeny kvalitní sestavou akumulátorů typu Ni-MH, nebo Li-Ion, s výdrží hry na jedno dobití 5-16 hodin. Zvuková kvalita hudební produkce, jakož i způsob obsluhy nástroje jsou shodné jako u klasického píšťalového flašinetu; otáčením klikou se řídí jak dynamika hry, tak počáteční nasazení i dozvuk píšťal při zastavení.

Provedení skříně

Skříň flašinetu je vyráběna z ušlechtilých dřevin /třešeň, jasan, ořech/ s kvalitní povrchovou úpravou. Všechny vnější mechanické obslužné prvky a ozdoby jsou provedeny v leštěné mosazi. Čelo prospektu krášlí buď dřevěné, nebo kovové píšťalky, jindy průzvučná textilie s vetkaným dobovým dekorem, nebo ručně malovaným krajinným či květinovým motivem. Nástroj dodáváme buď se závěsným popruhem,(mobilní – přes rameno), nebo s dřevěným skládacím podstavcem ve tvaru X. Individuálním požadavkům zákazníka na skříňovou i technickou vybavenost nástroje se dokážeme přizpůsobit, neboť se ve všech případech jedná o kusovou produkci, kdy každý opus je originálem.

Předností flašinetů dodávaných naší firmou je jejich srovnatelně velmi příznivá pořizovací cena a široké pole jejich využití. Pro své malé rozměry a nízkou hmotnost jsou příhodné nejen pro tradiční pouliční produkce, ale jsou též vítanou rekvizitou do repertoáru kamenných divadel, kočovných varietních společností a cirkusů, stejně dobře je využijí i reklamní producenti.

Vaše další dotazy Vám rádi zodpovíme.

-------------------------

Ukázkové video :

https://picasaweb.google.com/varhany1/FlasinetModel011#5771297519870045362

Hudební ukázky

Klikem na následující odkazy si můžete stahnout a poslechnout hudební ukázky.

mp3 hudební ukázka 1  |   mp3 hudební ukázka 2  |   mp3 hudební ukázka 3  |   mp3 hudební ukázka 4